StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Rasy » Protoss » Jednotky » Wings of Liberty » Dark Templar

Transformuje se z:

Typ: lehká, biologická, psionická

Rychlost pohybu: normal

Hotkey: D

Mineral Gas Supply Time HPShield   
125
125
2
55s 4080  
Uvedené hodnoty nemusí odpovídat aktuální verzi!

Popis

Temní Templáři jsou mocní psioničtí bojovníci, jejichž předkové byli vyhoštěni z domovského Aiuru před více než tisíci lety. Protossové, kteří se stali Temnými Templáři, byli vykázáni kvůli odmítnutí připojit se ke Khale, komunální lince mysli, kterou sdílejí všichni protossové a která doprovází kastovní systém, který prosadila velící protosská Konkláve.

 

Někteří protossové toto odmítli podstoupit, věřili totiž, že tímto krokem ztratí svoji vlastní individuální identitu ve prospěch omezujícího vedení Konkláve. Zašli dokonce tak daleko, že oddělili dlouhý úponkovitý nerv, který tak charakterizuje protossy. Tímto činem symbolicky a doslova odřízli své původní harmonické souznění s jejich rasou. Konkláve v těchto ničemech viděla hrozbu novému pořádku a rozpoutala útok na templářský chrám, všechny lovila a zabíjela.

 

Templáři, vedeni idealistickým bojovníkem Adunem, neměli tu sílu zabíjet členy vlastní rasy a tak je ukryli. Strach Konkláve se ukázal být oprávněný, když Aiuerm zmítaly vlny smrtících psionických bouří, vyvolaných nedisciplinovanými mysli rebelů. Konkláve nechtěla potrestat templáře za jejich neposlušnost veřejně, protože to by odhalilo existenci rebelů. Namísto toho byli nevhodní protossové naloženi na pradávné, ale funkční lodě XelNagů a vysláni do vesmíru.

 

Vyhoštění protossové putovali daleko, než se usadili na temné planetě Shakuras. Tam vyvinuli samostatnou a nezávislou kulturu, kde jednotlivci, často roztroušení ve vlastních lodích po vesmíru, zkoumali a rozjímali o záhadách vesmíru. Časem se tito Temní Templáři naučili vládnout jinými psionickými sílami než jen Khalou: energiemi Voidu, temného prostoru mezi světy.

 

Temní Templáři prosluli především schopností ohýbat světlo kolem jejich těl, což je činilo prakticky neviditelnými, kdykoliv si to přáli. Skutečný mistr Voidu může dosáhnout mnohem větších schopností než pouhé zneviditelnění se. Ozbrojeni jejich silnými warpovými čepelemi, Temní Templáři jsou smrtící a neúprosní nepřátelé, schopni ničit běžné vojsko jejich devastujícími údery.

 

I přes oddělení se od svého domovského světa a strachu z jejich vlastní rasy po mnoho staletí, Temní Templáři nikdy neopustili lásku k Aiuru. V nedávné době se znovu spojili s protossy z jejich domovského světa, když hrdinové Tassadar a Zeratul spojili síly, aby porazili zergského Overminda. Overmind byl poražen, ale během toho procesu byla planeta Aiur zpustošena a tak těžce zamořena Zergy, že se přeživší museli stáhnout na Shakuras. Nyní, protossové, kteří byli vyhoštěni, byli hostiteli uprchlíků z jejich vlastní bývalé domovské planety.

Zbraně

Warp Blades

- Poškození: 45
- Cíle: pozemní

Schopnosti

Archon Warp (C) - Dva Veletempláři mohou spojit své mysli a těla v mocného Twilight Archona. V nucení žít mezi Temnými Templáři se s nimi podělili o své poznatky tohoto posvátného obřadu a nyní dva Templáři, bez ohledu na jejich původ, se spojí v jednoho Twilight Archona.
Cast time 12s
Permanently Cloaked - Jednotka je vždy zahaleno, lze odhalit pomocí detektorů.

Upgrady

- Ground Armor (A) - Zvýší brnění všech protosských pozemních jednotek.
Vyvíjí se v: Forge
Level 1: 100 100 160s
Level 2: 150 150 190s
Level 3: 200 200 220s
- Ground Weapons (G) - Zvyšuje poškození způsobené útokem u všech protosských jednotek.
Vyvíjí se v: Forge
Level 1: 100 100 160s
Level 2: 150 150 190s
Level 3: 200 200 220s
- Plasma Shields (S) - Zlepší účinnost štítu všech protosských jednotek.
Vyvíjí se v: Forge
Level 1: 150 150 160s
Level 2: 225 225 190s
Level 3: 300 300 220s

Obrázky


Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.