StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Zergské Q&A

U Zergů byla otevřená sekce Q&A, kde se tisk mohl ptát na na aktuální informace a vývoj. Na otázky odpovídal Dustin Browder (Lead Designer), Chris Sigaty (Lead Producer) a Samwise Didier (art director). Výběr toho nejzajímavější vám teď přinášíme.

 

Jaké nové jednotky se objevily od té doby, co jsme naposled viděli sc2?

 

Kromě Zergů proběhla ve hře spousta změn, pořád se to mění. Například protosský Nullifier se schopností anti-gravity, která může zvedat budovy. Pod těmi pak můžete proběhnout a zaútočit na základnu. Touto schopností si pořád ještě nejsme jisti, například balancováním a animací, ale změny jako tato máme na stole pořád.


Mothership vypadá jako extrémně silná jednotka, dá se nějak porazit?

 

Jistě! Zde nastala od BlizzConu významná změna. Můžete použít Corruptory, Hydry, Vikingy nebo Phoenixe, v závislosti na vaší rase. Je to jednotka, kterou byste měli stavět, pokud máte vzdušnou převahu, jelikož je relaitivně snadno k poražení, pokud ji nemůžete bránit. Není to jednotka, kterou postavíte a už jen čekáte, jak v boji dopadne. Neměli byste stavět Mothership bez patřičné podpory.

 

Jak se změnila stavba dronů po příchodu královny?

 

Drone stále mutuje z larvy do staveb, ale královna se stará o základní obranu. Královna může být rychle zničena, jestliže nejste opatrní, takže to není žádná "super jednotka".

 

Jsou zde nějaké změny týkající se Plazzu?

 

Plazz má pořád stejnou funkci jako předtím, jen se změnila grafika a schopnost rozprostírání.

 

Původní StarCraft byl spíše těžký na "mikro management", plánovali jste při tvorbě StarCraftu II pro nové hráče nějaké zjednodušení v tomto směru?

 

Chceme rovnováhu mezi "mikro & makro", nebudu zacházet do detailů. Například nyní je snazší ovládat Zerglingy s limitem 150 vybraných jednotek, nastavíte shromaždiště a pomocí mnohonásobného označení budov děláte jednotky. Je to ještě výzva, něco necháváme, jiné věci neustále měníme. Nic není finální.

 

Jak fungují mechanismy kolem surovin? Co dělají žluté krystaly?

 

Toto jsou vysoce výdělečné zdroje, které dají hráči dvojitou dávku minerálů. Cílem je, aby se hry staly zajímavější, co se týče terénu a dohledu. Tyto tzv. body zájmu vytváří větší konflikty a souboje o to, kdo je bude kontolovat.

Hra má také zátarasy cest, které mohou být zničeny. Jde o velké kamenné desky s hodně životy, k jejichž zničení potřebujete pořádnou palebnou sílu. Nápad je takový, že necháme začít hru v jakoby úzkém koridoru, to se ale změní se zničením těchto zátarasů. Celá rovnováha mapy se bude měnit se zničením nebo ochranou bloků. Můžete nacházet Relikvie a obrátit se na pomoc,pokud na to máte jednotky. To všechno mění strategii a může mít pro vás hodně velkou cenu.

 

Jedna scéna z traileru ukazuje obrovskou armádu Zerglingů, kterak útočí na protosskou základnu. Bude možné dělat ve hře takové věci?

 

Ta scéna je vytvořena v herním enginu, který má úžasné schopnosti pro vytváření takovýchto scén. Když ale přijde na klasické hraní, něco takového pravděpodobně neuvidíte. Ne že by to nebylo možné, ale tou dobou už budete mít ve hře tolik surovin a bude tak daleko ve vývoji, že to radši utratíte za něco jiného. Ta scéna byla vytvořena hlavně pro ukázku. Rozhodně je možná, ale většinou se to stávat nebude.

 

Královna se zdá být velmi podobná hrdinovi tomu ve WarCraftu III. Jaký že je vlastně význam této jednotky?

 

Královna může zemřít stejně jako každá jiná jednotka, a nelze "vzkřísit" jako hrdinové ve WarCraftu III. Jestliže umře, musíte postavit novou a znovu ji upgradovat a nechat zesílit. Není nepřemožitelná, ale může bez problému porazit třeba Ultraliska. Je to hlavně opravdu dobrý základní prvek obrany. Může léčit stavby za 100 HP a to velmi rychle a několikrát. Co se může stát: Nepřítel začne ničit vaši stavbu a drasticky ji ubírat životy, ale ty se pak náhle opět zvýší, takže je vlastně bude muset ubrat hned několikrát. Během toho času by byl možná již mrtvý díky vaší další obraně nebo budete mít čas podniknout další akce.

Její schopnost Hluboký tunel umožňuje únik před nejnebezpečnějšími útoky ražením chodeb k další stavbě nebo tunely mezi základnami. Ještě byste měli být opatrní, protože Královna bude tuto schopnost chystat 15 sekund a až poté ji použije. V nejhorším případě se vám může přihodit že ztratíte Queen, pokud na vás někdo zaútočí v nevhodnou chvíli. Zjistíte, že královna může být použita v ofenzivní akci, ale je lepší pro obranu, protože se pohybuje pomalu, a její schopnosti vyžadují přítomnost plazzu nebo budov.

 

Jaký je rozdíl mezi WarCraft a StarCraft?

 

Warcraft je obecně více disproporciální, přehnaný a StarCraft není tak "over-the-top". Ve WarCraftu je např. mnoha obrovských nárameníků a zbraní dvakrát větších, než je vaše postava, zatímco StarCraft je více orientován do "reality ve vesmíru". To vyžaduje hodně práce se stylem a barvou týmu. My nechceme sladce červenou jednotku, ale pak si někdo může stěžovat, že barvy týmových částí jsou příliš malé a nejsou viditelné, tak si to nastaví podobně jako ve WarCraftu, nebo pokud jsou příliš jasné, opraví to.

 

Jaká je Overlordova nová role ve StarCraftu, když už neslouží k přepravě ani jako detektor?

 

Overlord má dvě hlavní schopnosti, a těmi je buď schopnost infestovat neutrální cíle, jako minerály, ke který by mohl expandovat váš nepřítel (pokud je zrovna nemůžete získat nebo nemáte čas), zničit je předtím, než je nepřítel použije proti vám, nebo ho použít stejným způsobem na observation tower. Může také sloužit jako generátor Plazzu, vytváří jej a zvětšuje tak dlouho, jak zůstává stát na jednom místě.

Overlord může také mutovat do Overseera, dá vám tím detekci. Aktuálně mají schopnost pomalu zvětšovat svůj dohled tak dlouho, jak zůstávají na stejném místě, takže můžete vidět více a více. Jestliže s ním pohybujete, přijdete o dohled, který jste získali za jeho nehybnosti a musíte s ním znovu zastavit, abyste mohli mapu odhalovat znovu. Hlavní důvod, proč byl Overlord/Overseer rozdělený je ten, že chceme zahalování učinit více užitečným. Zergové jsou "lehce odhalitelní", pokud pošlou se svými jednotkami i několik Overlordů. Takto nám neviditelnost a detekce vyřešila spoustu věcí.

 

Může Corruptors nakazit jakoukoliv jednotku? Například i Mothership?

 

Ano, mohou nakazit jakoukoliv vzdušnou jednotku. Závisí to na počtu životů dané jednotky a na tom, jak dlouho se bude trvat ji nakazit, ale ano, všechny jednotky mohou být nakaženy.

 

Pokračování není moc odlišné od původní hry, můžete nám říci, proč si jsou obě hry tak podobné?

 

Dobře, jestliže to všechno spočítáte, více než polovina jednotek je nová. Vše ještě budeme kontrolovat při testech a zjistíme, jestli zde najdou využití všechny jednotky. My nechceme žádnou jednotku, kterou budete "muset stavět" a bude nepotřebná.

 

Která rasa by se měla dočkat největší změny oproti původnímu SC?

 

Asi Protossové? To je rasa, která měla při vývoji největší úspěch a v současné době je nejvíce rozvinutá. Je to opravdu těžké posoudit. Vy jste ti, kteří by nám to měli říct!

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.