StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Press »Christie Golden - interview (2.kniha)

 

 

1. Před pár měsíci jste byla pozvaná Blizzardem na diskuzi o příběhovém pozadí na BlizzCon 2007. Nějaké poznatky o které byste se chtěla podělit s fanoušky?


Christie: Je těžké najít pro to vhodná slova. „Epické“ je jedno z těch slov. Počet lidí, velikost plakátů a obrazovek - wow! Už jsem byla na hodně srazech sci fi komunit, ale nikdy to nebylo takhle ve velkém. Lidé se skoro pořád smáli, pořád bylo co dělat a samozřejmě bylo skvělé vidět lidi z Blizzardu - Evelyn, Andyho a Chrise - opět. Všimla jsem si, že spousta lidí prošvihla sobotní koncert - pro mne to byl jeden z vrcholů BlizzConu. Také jsem si se svojí „sedmdesátkou“ zahrála Wrath of the Lich King - to byla zábava - hlavně když jsem si uvědomila, že Mike Morhaime, prezident a spoluzakladatel Blizzardu byl jedním z naší party ve WoWku. To je pro mě skvělá vizitka pro Blizzard. Oni prostě milují, to co dělají a užívají si to stejně jako hráči.
Hudba z Blizzardích her byla vždycky skvělá a slyšet ji naživo - když ji hrál David Arkenstone a zpěvačka, která namlouvá elfku Sylvanas… Fantastické. Velmi zajímavé bylo také účastnění se programu společně s Chrisem Metzenem a Richardem Knaakem. Já znám vlastně Richarda už opravdu dlouho, když ještě pracoval pro TSR na jeho knihách Dragonlance a já na knihách Ravenloft. Bylo super vidět ho znovu a oba jsme šťastní že pracujeme s Blizzardem. Ti opravdu respektují spisovatele. Můj největší zážitek z celého Blizzconu je ale osobní setkání s Mike Morhaimem. Představila jsem se mu jako „Christie Golden, jedna z vašich spisovatelů.“ Poznal mě a hned dodal „Ano, četl jsem Vaši práci. Milujeme Vaše knihy!“ To je, mí přátelé, skutečně úžasný kompliment. Suma sumárum to byla skvělá zkušenost, být zároveň účastníkem a návštěvníkem!

 

2. Zahrála jste si na BlizzConu Wrath of the Lich King a StarCraft 2?

 

Christie: Ano! Mohla jsem si transferovat moji sedmdesátku a chvilku si zahrát Wrath of the Lich King. Miluji ten vzhled a tu atmosféru prostředí a velmi se na tento datadisk těším. StarCraft 2 jsem si nezahrála, ale byla jsem snad na všech panelech a viděla jsem arty. Dám Vám další příklad toho, jak Blizzard opravdu věnuje pozornost. Valerian Mengsk je jejich výtvor a věděli, že ho chtějí mít mladého, blonďáka se šedýma očima. Zbytek byl na mě. Čtenáři první knihy - Firstborn - si ho pamatují jako figurku z hologramu - v plné vojenské uniformě, ale s hodně dlouhými vlasy. No a první obrázek Valeriana, který jsem viděla, byl ve vojenské uniformě s dlouhými vlasy. To je úžasné!

 

3. Po přečtení StarCraft: The Dark Templar, First Born, vyvstává mi na mysl otázka ohledně konce knihy. Uvidíme snad nějaký nový typ terranské jednotky s psionickými schopnostmi? Dokonce i Jake dumal nad tím, co může Khala udělat Terranům, i když jsou mladý druh.

 

Christie: Na konci First Born je opravdu velká nápověda… Ale to bych už spoilerovala, kdybych o tom prozradila více. Stačí říct, že jsem na to nezpoměla a bude na to něco navazovat!

 

4. Stane se Jake Ramsey Khasem pro skupinu terranských telepatů? Je to zajímavá myšlenka, když vezmeme v potaz budoucnost StarCraftu a nemyslíme druhý díl. (budoucí pokráčování a datadisky)

 

Christie: Co se stane Jakeovi bude doufám docela jízda. Nastanou velké zvraty…

 

5. Je Zamara temný, nebo vysoký templář?

 

Christie: Zamara je Aiurský protoss, ne temný templář. Schopnost být Preserver vyžaduje spojení s Khalou, aby mohly být myšlenky ostatních plně integrovány do jediné osoby. Takže pokud jeden temný templář odmítne Khalu, nebude už schopen být Preserverem pro svůj vlastní lid.

 

6. Nedávno jsem četl popis druhé knihy: Shadow Hunters. Jake bude cestovat na Aiur, aby získal pradávný krystal z chrámu Xel’Nagů. Tam najde Ulrezaje. Zjistil jsem, že dva temní templáři, nebo dva templáři se mohou spojit a stát se buď archonem, nebo temným archonem. Ulrezaj mne ale zmátl… Sedm temných templářů se spojilo? A proč jsou pro Jakea a Zamaru noční můrou?

 

Christie: No jako, představte si, že jste na seznamu temného archona složeného ze sedmi největších zabijáků z řad temných templářů… To se Vám nezdá jako noční můra? A proč je na Ulrezajově seznamu - to je klíčová část příběhu Shadow Hunters a za žádnou cenu bych Vám nechtěla pokazit ten příběh.

 

7. Jake Ramsey odcestoval na Aiur, který je zamořen Zergy. Já se musím zeptat. Uvidíme Kerrigan a Zeratula někde v rámci této trilogie?

 

Christie: Ano. A úplně si to s nimi užívám. Doufám, že čtenáři budou také.

 

8. Uvidíme Tassadarovi vzpomínky uvnitř Zamary, když je Preserver?

 

Christie: Ano. Pořád používám motiv přátele velké protosské postavy, abych ukázala čtenářům tyto velmi důležité postavy v protosské historii. Opravdu si to vychutnávám.

 

9. Co bychom měli očekávat od StarCraft: The Dark Templar, Shadow Hunters a nadcházející třetí knihy - Twilight?

 

Christie: Mnohem více protosské kultury. Více odhalení o Xel’Nazích. Zrady a zvraty. Některé postavy zemřou. Náhled toho, co uvidíte ve hře. Velké bitvy a velmi tiché a intnimní okamžiky.

 

10. Jak tato trilogie zapadne do singleplayerového příběhu StarCraftu 2?

 

Christie: To je zajímavé - když jsem podepisovala smlouvu na tuto trilogii, měla být původně malého rázu. Počítačové hry se vyvíjejí léta a v té době nebylo o StarCraftu 2 nic veřejné. Začala jsem pracovat na trilogii, poté jsem se začala věnovat Rise of the Horde, aby vyšla na čas vzhledem k datu vydání datadisku The Burning Crusade. Když jsem se po krátké odmlce vrátila k trilogii, bylo rozhodnuto oznámit StarCraft 2 zároveň s vydáním první knihy. Najednou moje trilogie vyrostla z něčeho malého, co mělo jen doplňovat něco většího, do mnohem důležitějšího projektu. Toto byl přesně případ toho, když je někdo ve správnou chvíli na správném místě. U takové práce jsou určité výzvy, protože hra se ve vývojové fázi neustále mění a my samozřejmě chceme, aby knihy odráželi co nejvíce změn. Tudíž spoustu věcí přepisuju, ale je to zábava, být součástí něčeho tak velkého! Naneštěstí musí být knihy v určité fázi hotovy, tudíž se po vydání knihy mění jen hra. Všichni ale děláme co je v našich silách, abychom knihu co nejvíce přiblížili hře. Takže abych odpověděla na vaši otázku, tak doufám, že to do sebe zapadne velmi, velmi dobře.

11. Jsou v plánu některé nové novely Blizzardu?

 

Christie: Právě jsem podepsala smlouvu pro Warcraft trilogii. Pořád je to ve fázi „nahazování nápadů“, ale vzhledem k tomu, že se jedná o Warcraft, svět, který mám velmi ráda, bude to uplně skvělé psát něco takového. Příští rok a půl bude pro mne velmi příjemný

Copyright © 2007-2019 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.