StarCraft II  |  StarCraft Encyklopedie  |  Diablo III

StarCraftCZ.com

StarCraftCZ.com banner
Aktuálně ze světa SC:  Soutěž o knížku StarCraft II: Flashpoint (číst)

Extra » Zoom » Xel'Naga - Zergové (část druhá)

 

Xel'Naga, část druhá - Zergové

 

Zapletení se se Zergy


Když Xel'Nagové viděli, jaké problémy způsobily druhy jejich tak zvané čistoty formy, rozhodli se vytvořit rasu, která by vykazovala čistotu podstaty.


Xel'Nagové se usadili na popelnaté planetě jménem Zerus, která se nacházela v jádru galaxie a vybrali si tu nejzanedbatelnější formu života - malé larvy, známé jako Zergové. Zergové měli přesně to, co Poutníci z daleka hledali - genetickou přizpůsobivost a psionické schopnosti. Vychovávali si Zergy tak, aby byli schopni ovlivnit jejich okolí, téměř parasitickým způsobem. Nakonec začala zergská nákaza zasahovat veškeré stvoření na planetě a měnila je v ohyzdná monstra. Tímto způsobem se rychle rozšířili po celé planetě a zabili, nebo absorbovali všechno, co jim přišlo do cesty. Navíc vytvořili „genetické líhně", které Zergům umožňovaly duplikování vlastních příšer, čímž rostli ještě rychleji. Xel'Nagové si uvědomili jejich chybu s Protossy a namísto toho, aby se Zergům zjevili, vytvořili něco, co za ně bude mluvit a bude mít jejich instinkty. Byl vytvořen Overmind, který měl za úkol dohlížet na roj. Overmind se vymkl ale svým stvořitelům z kontroly a plánoval jejich zničení a ovládnutí celé galaxie. Spustil překvapující útok proti Xel'Nagům, vyhladil většinu jejich lodí a také drtivou většinu Xel'Nagů už v prvních vlnách útoku. Ti, kteří přežili, uprchli ze Zerusu a možná také z celého známého vesmíru. Kolik jich přežilo a kde se skrývají, nikdo neví.


Odkaz


Xel'Nagové po sobě zanechali spoustu odkazů. Na nexu kosmické energie na planetě Aiur vystavěli chrám, který značil místo, kam prvně na této planetě vkročili. To stejné udělali na Shakuras, kde jsou jejich znamení zřetelnější. K planetě Braken se vztahují různá proroctví, což je vlastně protosská země s velkou náboženskou základnou.

 

Proroctví tvrdí, že: „ten, kdo spojí tento svět, jednou bude vládnout ohromnou mocí, posvěcenou prastarými". Toto může být náznak Xel'Nagů.

 

Vyhynutá rasa?

 

Po prastaré rase zbývají jen ruiny, některé z nich funkční. Je možné, že se některým přeživším z pradávné rasy podařilo uniknout zběsilým Zergům a nalézt útočiště na vzdáleném světě, v jiném vesmíru či dimenzi a dobrovolně se odřízli od jakýchkoliv kontaktů. Pokud je toto pravda, tak ještě nebyla objevena. Je také možné, že to, co přiletělo a vytvořilo Protossy a Zergy byla jen nepatrná expediční výprava, zatímco celá jejich civilizace je stále na svých domovských planetách. Ať tak či onak, v dnešní době to jsou Protossové, kteří nesou dědictví a odkaz Xel'Nagů...

 

 

Copyright © 2007-2020 Jata & Jetro | Administrace
Legacy of the Void, Heart of the Swarm, Wings of Liberty, StarCraft: Ghost are trademarks, and Battle.net, StarCraft, Brood War and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.